• +90 (532) 068 41 84
  • info@oduldanismanlik.com
Blog Yazıları

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Hakkında Duyuru

  • 02.01.2021
  • oduldanismanlik

 2010-2020 yılları arasında sınıf ortamında yapılan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ sonucunda alınan katılım belgelerinin geçerliliği 31.12.2020 tarihinde sona ermiştir.

- Yüz yüze eğitim sonucunda alınan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ katılım belgesi sahiplerinden iş yeri açanların başvuru şartlarını sağlamaları halinde 31.12.2020 tarihine kadar Geleneksel Girişimci Destek Programına ya da İleri Girişimci Destek Programlarına başvurmaları gerekmektedir.

 
- Yüz yüze eğitim sonucunda alınan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ katılım belgesi sahibi olup henüz iş yeri açmamış olanların ise, daha sonra iş yeri açmaları durumunda geçerlilik süresi nedeniyle bir mağduriyet yaşamamaları için iş yerlerini açmadan https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresinden  ‘  alarak tamamlamaları tavsiye olunur.
 
 2010- 2020 yılları arasında sınıf ortamında yapılan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ sonucunda alınan katılım belgelesi alıp  işyeri açmayı planlayan girişimciler 01.01.2021 tarihi itibarıyla işyeri açmadan önce   https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresinden  "Online Girişimcilik Eğitimini" almalıdırlar.
     
Geleneksel girşimcilik desteği başvurusu yapacak girişimcilerin "Geleneksel Girişimcilik Eğitimini" , Kosgeb'in desteklediği imalat sektörlerinden birinde  faaliyet gösterecek girişimciler ise "İleri Girişimcilik Eğitimini" tamamlayarak   işletmelerini kurduktan sonra Kosgeb İleri Girişimcilik Desteğine başvuru yapabilirler.
  • Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Hakkında Duyuru